نحوه اجرای دوره‌های مشترک بین‌المللی


دومین دوره کارشناسی ارشد مهندسی نساجی پیشرفته

به منظور سهولت در شرکت، فراگیرشدن و بهرهمندی بیشتر علاقه مندان، بخش اول دورهی MBA در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به چند دورهی آموزشی کوتاه مدت شامل چند عنوان درس مستقل تقسیم بندی شده و حضور متقاضیان آشنا با موضوع های مهندسی، مدیریت، تجارت، مد، پوشاک و کالاهای جانبی در دوره های کوتاه مدت امکان پذیر است. دوره های کوتاه مدت به زبان انگلیسی توسط استادان مد آرت و دانشگاه امیرکبیر به همراه ترجمه ی فارسی همزمان برگزار میگردد. در پایان هر دوره ی کوتاه مدت برای شرکت کنندگانی که هر عنوان درسی در هر دوره را با موفقیت به پایان برسانند، گواهی مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مد آرت صادر میشود.  اطلاعات بیشتر

 

دوره کارشناسی ارشد مهندسی نساجی پیشرفته  

این برنامه در سطح کارشناسی ارشد در زمینه مهندسی و علوم نساجی توسط متخصصین برجسته در آموزش نساجی در دانشگاههای عضو اتحادیه AUTEX در اروپا تدریس شده و شامل دو سال آموزش به زبان انگلیسی می باشد. این برنامه تا کنون ۱۸ دوره توسط دانشگاههای عضو برگزار شده است که دوره کارشناسی ارشد ۲۰۱۷-۲۰۱۹ با همکاری دانشگاههای گنت بلژیک (ترم اول)، یاسی رومانی (ترم دوم)، پواس پیرائوس یونان (ترم سوم) و صنعتی امیرکبیر ایران (ترم چهارم) برگزار می‌گردد. هر درس در طول یک هفته و توسط اساتید مجرب دانشگاههای عضو از کشورهای مختلف ارائه می‌گردد. با توجه به دروس ارائه شده در دوره، دانشجویان در حوزه های مهندسی نساجی شیمی نساجی، تکنولوژی نساجی و مهندسی الیاف، دانش و مهارت تخصصی و پیشرفته پیدا می کنند. 

برنامه سه جانبه در مقطع کارشناسی ارشد با دانشگاه های مونتان و فرایبرگ در رشته مهندسی معدن

 این برنامه در مقطع کارشناسی ارشد در ۴ ترم تحصیلی و با همکاری دانشگاه های  “لئوبن مونتان” در کشور اتریش، دانشگاه “فرایبرگ ” در کشور آلمان و دانشگاه “صنعتی امیرکبیر” برگزار می گردد. دانشجویان ترم اول این مقطع را در دانشگاه لئوبن مونتان، ترم دوم را در دانشگاه فرایبرگ و ترم سوم را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تحصیل خواهند پرداخت. ضمناً دانشجویان می بایست جلسه دفاع از پایان نامه خود را در دانشگاه مبدا انجام دهند. در این برنامه دانشجویان دانشگاه امیرکبیر از پرداخت شهریه معاف خواهند بود.

این برنامه پس از اجرا،  اولین برنامه سه جانبه ای خواهد بود که در تاریخ دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرا میگردد. نکته حائز اهمیت بین المللی بودن این برنامه به معنی واقعی است که سه کشور و دانشگاه مختلف را دخیل نموده است.

دوره دو مدرکه با دانشگاه دلفت هلند در مقطع دکتری در رشته مدیریت انرژی

این برنامه در قالب دوره ۲+۲ با همکاری دانشگاه دلفت هلند برگزار می گردد. دانشجویان ۲ سال تحصیلی را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و حداقل ۱ سال و حداکثر ۲ سال تحصیلی را در دانشگاه دلفت هلند به تحصیل خواهند پرداخت. لازم به ذکر است شهریه این دوره به عهده دانشجویان می باشد.

برنامه تبادل دانشجو با دانشگاه پاسائو آلمان در مقطع ارشد در رشته مهندسی کامپیوتر

این برنامه در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر برگزار می گردد. مطابق قرارداد فی مابین دو دانشگاه دانشجویان می توانند ۱ ترم این مقطع تحصیلی را در دانشگاه پاسائو سپری نمایند، شهریه این برنامه با حمایت مالی موسسه تبادلات آکادمیک آلمان پرداخت می گردد.

همچنین کمک هزینه ای به صورت ماهانه حدودا ۴۵۰ یورو توسط دآآد به دانشجویان پرداخت میگردد (نهایتا تا ۶ ماه). این برنامه با اعزام چند دانشجوی دانشگاه امیرکبیر و بازگشت آن ها پس از اتمام مدت زمان توافق شده، به حالت اجرایی درآمد.

برنامه مشترک با دانشگاه پاریس دکارت در مقطع ارشد در رشته آمار

 این برنامه به منظور میزبانی از اساتید این دانشگاه به منظور ارائه درس در رشته آمار کاربردی با همکاری دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه می باشد.

در راستای اجرایی سازی این برنامه، کارگاهی تحت عنوان * آمار کاربردی و محاسبات (خوشه بندی) *  با همکاری گروه آمار دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر و دانشگاه پاریس دکارت در دی ماه ۹۵ برگزار گردید.

 برنامه مشترک DBA با دانشگاه ماستریخت هلند

 این برنامه در قالب برنامه فشرده ۲+۲ در رشته دکترای مدیریت  کسب و کار با همکاری دانشگاه ماستریخت هلند برگزار می گردد. لازم به ذکر است شهریه این دوره به عهده دانشجویان می باشد.

دوره کوتاه مدت با GIZ در رشته مهندسی معدن و متالورژی

این برنامه به منظور آموزش اساتید رشته مهندسی معدن و متالورژی کشور افغانستان با حمایت GIZ آلمان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.